Сорт Любаша

Сорт часнику Любаша був знайдений Захаренко Іваном Івановичем на пустельному полі в місті Молочанськ Запорізької області, де років двадцять ніхто нічого не вирощував. Головки часнику виявилися великими, красивими, а на смак – як перець чилі. Кілька головок дикого часнику Іван Іванович залишив для підготовки насіннєвого матеріалу, а навесні несподівано виявив, що вони за зиму ніяк не змінилися – немов тільки з грядки. Ці дві цибулини і дали старт новому сорту часнику – Любаша

Часник сорту Любаша був внесений до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні в 2008 році. Любаша – мрія будь-якого виробника, оскільки вона володіє найкращими якостями, характерними для часнику. Цей сорт стійкий до морозів і посухи, добре зберігається 9-11 місяців без втрати товарного виду та смакових якостей. Високий вміст ефірних олій в часнику Любаша, забезпечує гостроту, насиченість смаку і аромат.

Крім того, Любаша відрізняється силою зростання. Це один з небагатьох сортів, який добре росте як на Кавказі, так і в Східній Європі, і в Прибалтиці. Зміст сухих речовини у часнику Любаша досягає 42%. Завдяки цим показникам часник відмінно зберігається. Іван Захаренко вирощує часник без поливу й отримує 6-12 тон з гектару, в той час як нам відомі випадки, коли фермери з Прибалтики зібрали 24 тони з гектара.

Що важливо для вирощування часнику Любаша? Перш за все температурні режими, хороший ґрунт та вчасне виконання усіх агротехнологічних заходів. Іван Захаренко підкреслює, що висаджувати часник потрібно до 15 жовтня – найкращі результати Любаша показала, коли приріст зеленої маси був 30 см над землею. Не потрібно боятися, що часник замерзне.

Згідно ліцензійної угоди ТОВ «Насіннєвий Завод Часнику» має право на вирощування та поширення оригінального насіння часнику сорту Любаша. Важливо також підкреслити, що ми вирощуємо часник сорту Любаша в співпраці та під безпосереднім наглядом Івана Захаренко та в якості вхідного насіння використовуємо чисте, оригінальне та селекційне насіння, отримане напряму з ділянок Івана Захаренко.

Ми пропонуємо до продажу оригінальний посадковий матеріал часнику сорту «Любаша» у вигляді повітряної кульки, зубка та головки часнику

Характеристики сорту

  • Стрілкуючий сорт
  • Тривалість вегетаційного періоду – 90-115 днів
  • Листки темно зеленого кольору довжиною 45-60 см, шириною 2,5 см с середнім восковим нальотом
  • Цибулина округло-плеската, масою 90-110 гр
  • Луски білого кольору з фіолетовими прожликами
  • Головка містить 4-6 зубків
  • М’якуш соковитий, щільний, смак гострий
  • Врожайність – 10 т/га, товарність – висока